Sypané

TML a.s.

Informace

Výrobci

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Obrázek Zobrazit větší

Teavit: Kurilský čaj "Ivan-čaj" 40g (sypaný)

C037

Nový produkt

vrbovka úzkolistá, vitamín C

Více informací

98,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Listy a květy Ivan-čaje jsou sbírány v ekologicky čistých oblastech Novgorodského kraje. Využíváme současnou technologii fermentace a sušení infračervenými, karbonovými lampami v šetrném režimu. Ve výrobku jsou zachovány veškeré prospěšné látky.

Nejstarší a nejvíce prospěšný čaj na planetě. Zmínku o tomto čaji najdeme ve starých rukopisech, kde je nazýván „Bohatýrským čajem“. Do 19. století Rusko jiné čaje neznalo.

Export tohoto „ruského čaje“ patřil mezi přední vývozní artikle. Hlavním odběratelem tohoto čaje byla Anglie, Francie a Rakousko. „Ruský čaj“ byl vždy ceněný za své chuťové a prospěšné vlastnosti. Co se týče množství mikroelementů, tak tento čaj překonává jak černý, tak i zelený čaj, a hlavně neobsahuje kofein (tein). V Kurilském čaji najdete 6,5x více vitamínu C, než v citrónu.

Složení: list a květ „Ivan-čaje“ (vrbovka úzkolistá) – fermentované a granulované.

Způsob přípravy: Do porcelánové konvice nasypte 1-2 čajové lžičky čaje a zalijte 1 hrníčkem vroucí vody. Nechejte louhovat 10 minut. Poté do konvice nalijte horkou vodu a promíchejte dřevěnou lžíci. Počkejte 5 minut. Poté nalijte do hrníčků. Znovu zalijte vroucí vodou a nechejte 10 minut louhovat. Druhá nálev je ještě lepší, chutnější, prospěšnější. Vůbec, Kurilský čaj „Ivan-čaj“ se zalévá vícekrát.

Skladování: Skladujte při teplotě max. do +25oC, při relativní vlhkosti vzduchu max. 75%.

Země původu: Rusko

Balení: 40 gRecenze

Napsat recenzi

Teavit: Kurilský čaj "Ivan-čaj" 40g (sypaný)

Teavit: Kurilský čaj "Ivan-čaj" 40g (sypaný)

vrbovka úzkolistá, vitamín C