Mořské a sladkovodní řasy

TML a.s.

Informace

Výrobci

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Obrázek (153) Zobrazit větší

Mořská řasa - laminárie prášek 100g

D050

Nový produkt

jód, energetický metabolismus, chlorofyl, minerální látky, vitamíny, vláknina

Více informací

82,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Hnědá mořská řasa Laminaria působí blahodárně na trávicí systém. Posiluje imunitu, povzbuzuje tělní funkce, pomáhá udržovat fyziologickou regulaci jodu v těle.

Velkou předností mořských řas je velké množství jódu. Jód je klíčový při fungování štítné žlázy a tím i energetického metabolismu. Nedostatek jódu vede u dospělých ke snížení činnosti štítné žlázy, což se projevuje únavou a přibýváním na váze, v širším hledisku však může mít i řadu dalších zdravotních důsledků. Zvláště nebezpečný je jeho deficit pro děti a těhotné ženy, jelikož může způsobit vážnou mentální retardaci plodu.

Proti rybám, které jsou doporučované jako zdroj jódu, mají řasy jednu výhodu-neobsahují totiž prakticky žádný tuk, a proto v sobě nemohou kumulovat toxické látky, jako jsou polychlorované bifenyly a další karcinogeny.

Mořské řasy obsahují další prospěšné látky jako jsou chlorofyl, vlákninu, celé spektrum vitamínů skupiny B (B12), které jsou mimo jiné zodpovědné za naši odolnost vůči stresu, hořčík, vápník, zinek, sodík a další.

Složení: sušená a drcená laminária.

100 g obsahuje: Energ. hodnota: 365.7 kCal /1530 kJ, Bílkoviny: minimálně 15 g, Sacharidy: maximálně 70 g, Tuky: maximálně 0.5 g

Způsob použití: půl čajové lžičky (1g) prášku denně, přidávat k jídlu.

Použití: Na jednohubky, na chleba s máslem, do hotové rýže nebo na brambory, do salátů a pomazánek, nebo podle vlastní fantazie do hotového jídla.

Balení: 100g
Recenze

Napsat recenzi

Mořská řasa - laminárie prášek 100g

Mořská řasa - laminárie prášek 100g

jód, energetický metabolismus, chlorofyl, minerální látky, vitamíny, vláknina