Mořské a sladkovodní řasy

TML a.s.

Informace

Výrobci

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Obrázek Zobrazit větší

Mořská řasa Laminárie 100 tbl.

T030

Nový produkt

jód, energetický metabolismus, chlorofyl, minerální látky, vitamíny

Více informací

255,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Velkou předností mořských řas je velké množství jódu. Jód je klíčový při fungování štítné žlázy a tím i energetického metabolismu. Nedostatek jódu vede u dospělých ke snížení činnosti štítné žlázy, což se projevuje únavou a přibýváním na váze, v širším hledisku však může mít i řadu dalších zdravotních důsledků. Zvláště nebezpečný je jeho deficit pro děti a těhotné ženy, jelikož může způsobit vážnou mentální redtardaci plodu.

Proti rybám, které jsou doporučované jako zdroj jódu, mají řasy jednu výhodu-neobsahují totiž prakticky žádný tuk, a proto v sobě nemohou kumulovat toxické látky, jako jsou polychlorované bifenyly a další karcinogeny.

Mořské řasy obsahují další prospěšné látky jako jsou chlorofyl, vlákninu, celé spektrum vitamínů skupiny B (B12), které jsou mimo jiné zodpovědné za naši odolnost vůči stresu, hořčík, vápník, zinek, sodík a další.

Vědecké studie prováděné na tkáňových kulturách a laboratorních zvířatech prokázaly, že mořské řasy pozitivně ovlivňují stav organismu:

- Mají protivirové, protiplísňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Výrazně například komplikují množení herpes viru způsobujícího opary.
- Podporují prevenci rakoviny, zejména v oblasti nádorů prsu, kůže a tlustého střeva. Podle studií kalifornských vědců obsahují například fytoestrogeny, které se svým vlivem na hormonální rovnováhu podílejí na prevenci rakoviny prsu u žen v menopauze, stejně jako polyfenoly, jež mají antioxi-dační a protirakovinný účinek. Laboratorní studie rovněž naznačují, že některé složky řas zpomalují růst cév, které zásobují nádorové buňky živinami.
- Jsou výrazně zásadotvorné, a tudíž pomáhají redukovat metabolické překyselení organismu.
- Obsahují řadu silných antioxidantů.
- Díky vysokému obsahu vlákniny, chlorofylu a dalších živin (např. kyseliny alginové) pomáhají z trávicího traktu vylučovat škodliviny (včetně těžkých kovů, jako jsou rtuť a olovo).
- Najdeme v nich polysacharidy obsahující síru, které jsou přirozenými protizánětlivými prostředky. Jsou tudíž vhodné pro osoby trpící artritidou, artrózou, alergiemi, astmatem a autoimunitními chorobami.

Mořská řasa Laminaria japonica je zdrojem organicky vázaného jódu a obsahuje rovněž řadu dalších minerálů. Je velmi vhodná k doplnění chybějících minerálních látek i vlákniny do organismu.

Složení: Laminaria japonica 166 mg, mikrokrystalická celulóza (plnidlo) 30 mg, stearan vápenatý, oxid křemičitý (plnidla) 1 tabletě. 1 tableta obsahuje 200 µg jódu v organické formě (tj. 133 % doporučené denní dávky).

Doporučené dávkování: 1 tab. za den během jídla.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy. Nedoporučuje se při individuální nesnášenlivosti na jednotlivé složky přípravku a při zvýšené citlivosti na jód.

Doplněk stravy

Balení: 100 tabletRecenze

Napsat recenzi

Mořská řasa Laminárie 100 tbl.

Mořská řasa Laminárie 100 tbl.

jód, energetický metabolismus, chlorofyl, minerální látky, vitamíny