Mořské a sladkovodní řasy

TML a.s.

Informace

Výrobci

Nové produkty

Prohlédnuté produkty

Obrázek (154) Zobrazit větší

Mořská řasa - fucus prášek 100g

D051

Nový produkt

jód, štítná žláza, energetický metabolismus, chlorofyl, minerální látky, vitamíny, vláknina

Více informací

81,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Velkou předností mořských řas je velké množství jódu. Jód je klíčový při fungování štítné žlázy a tím i energetického metabolismu. Nedostatek jódu vede u dospělých ke snížení činnosti štítné žlázy, což se projevuje únavou a přibýváním na váze, v širším hledisku však může mít i řadu dalších zdravotních důsledků. Zvláště nebezpečný je jeho deficit pro děti a těhotné ženy, jelikož může způsobit vážnou mentální redtardaci plodu.

Proti rybám, které jsou doporučované jako zdroj jódu, mají řasy jednu výhodu-neobsahují totiž prakticky žádný tuk, a proto v sobě nemohou kumulovat toxické látky, jako jsou polychlorované bifenyly a další karcinogeny.

Mořské řasy obsahují další prospěšné látky jako jsou chlorofyl, vlákninu, celé spektrum vitamínů skupiny B (B12), které jsou mimo jiné zodpovědné za naši odolnost vůči stresu, hořčík, vápník, zinek, sodík a další.

Vědecké studie prováděné na tkáňových kulturách a laboratorních zvířatech prokázaly, že mořské řasy pozitivně ovlivňují stav organismu:

- Mají protivirové, protiplísňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Výrazně například komplikují množení herpes viru způsobujícího opary.
- Podporují prevenci rakoviny, zejména v oblasti nádorů prsu, kůže a tlustého střeva. Podle studií kalifornských vědců obsahují například fytoestrogeny, které se svým vlivem na hormonální rovnováhu podílejí na prevenci rakoviny prsu u žen v menopauze, stejně jako polyfenoly, jež mají antioxi-dační a protirakovinný účinek. Laboratorní studie rovněž naznačují, že některé složky řas zpomalují růst cév, které zásobují nádorové buňky živinami.
- Jsou výrazně zásadotvorné, a tudíž pomáhají redukovat metabolické překyselení organismu.
- Obsahují řadu silných antioxidantů.
- Díky vysokému obsahu vlákniny, chlorofylu a dalších živin (např. kyseliny alginové) pomáhají z trávicího traktu vylučovat škodliviny (včetně těžkých kovů, jako jsou rtuť a olovo).
- Najdeme v nich polysacharidy obsahující síru, které jsou přirozenými protizánětlivými prostředky. Jsou tudíž vhodné pro osoby trpící artritidou, artrózou, alergiemi, astmatem a autoimunitními chorobami.

Mořská řasa je ze všech potravin nejbohatším zdrojem minerálů. Obsahuje také stopové prvky jako: kobalt, měď, chrom, fluor, mangan, selen a zinek, které jsou potřebné k udržování metabolických procesů v organizmu. Dále obsahuje vitamíny A, B1, C, E a nejzajímavější B12, který je ve stravě nejvíce postrádán a který je potřebný pro správnou funkci nervovo-svalové činnosti a pro účinnou tvorbu červených krvinek. Stimuluje činnost štítné žlázy, která následně reguluje metabolizmus tuků (při redukčních dietách), udržuje energetickou hladinu organizmu na vysoké úrovni, napomáhá činnosti srdce, nervů a svalů, podporuje imunitní systém, neutralizuje kyselý a zásaditý odpad v naší krvi, vznikající při metabolizmu, pomáhá při trávení a vyprazdňování.

Složení: sušená a drcená řasa fucus.
100g obsahuje: Energ. hodnota: 350kCal / 1464 kJ, Bílkoviny: minimálně 15g, Sacharidy: maximálně 70g, Tuky: maximálně 0.5g

Způsob použití: půl čajové lžičky (1g) prášku denně, přidávat k jídlu.

Použití: Na jednohubky, na chleba s máslem, do hotové rýže nebo na brambory, do salátů a pomazánek, nebo podle vlastní fantazie do hotového jídla.

Balení: 100gRecenze

Napsat recenzi

Mořská řasa - fucus prášek 100g

Mořská řasa - fucus prášek 100g

jód, štítná žláza, energetický metabolismus, chlorofyl, minerální látky, vitamíny, vláknina